Przedstawiamy Państwu ofertę na:


DEZYNFEKCJĘ METODĄ OZONOWANIA

 

 

OZON to jeden z najsilniejszych utleniaczy dlatego NISZCZY NOWEGO SARS-COV-2 dla wspólnego bezpieczeństwa należy okresowo dezynfekować pomieszczenia często użytkowane przez ludzi.

 

 

Posiadamy ozonatory o różnym stopniu wydajności oraz detektor ozonu służący do monitoringu efektu dezynfekcji. Nasi pracownicy są w pełni wyszkoleni, posiadamy certyfikaty z zakresu dezynfekcji z zagrożeniem od koronawirus SARS-CoV2

 

 

 

CO DEZYNFEKUJEMY METODĄ OZONOWANIA?

 

 

 

 • Biura
 • Gabinety
 •  Pomieszczenia techniczne
 • Sklepy
 • Sale szpitalne
 • Windy/pomieszczenia na odpady
 • Kabiny samochodowe
 • Przestrzenie ładunkowe
 • Mieszkania prywatne

  

 

 

Realizacje wyceniane są indywidualnie w zależności od specyfiki usługi.

  

 

*jesteśmy na rynku od 15 lat, a od 10 lat min. zajmujemy się specjalistycznym czyszczeniem kanałów wentylacyjnych, w zakres którego wchodzą metody dezynfekcji min. poprzez ozonowanie. W dobie tragedii jaką jest światowa pandemia, nasza firma wychodząc naprzeciw ogólnemu zapotrzebowaniu rozpoczęła realizację usług w zakresie ozonowania pomieszczeń i przestrzeni zagrożonych.

 

 

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

 

 

Z poważaniem

Rafał Skórka

600-450-492

 

SZCZEGÓŁOWO O OZONOWANIU

 

Ostatnie badania Narodowego Instytutu Zdrowia USA wykazały, że koronawirus SARS-CoV-2 może przeżyć w powietrzu przez kilka godzin, a na niektórych powierzchniach przez 2-3 dni:

              na powierzchniach wykonanych z miedzi do 4 godzin,

              na tekturze – do 24 godzin,

              na plastiku i stali nierdzewnej – do 2-3 dni.

              w ludzkich odchodach i płynach ustrojowych wirus SARS-CoV-2 może przetrwać nawet ponad 5 dni poza organizmem człowieka.

Niektórzy twierdzą, że koronawirus może utrzymywać się na powierzchni przedmiotów nawet przez 9 dni. Okres inkubacji wirusa może trwać nawet 24 dni, a nie, jak wcześniej podejrzewano, do 14 dni. Pierwsze objawy mogą pojawić się po 2-3 tygodniach. A zanim się pojawią oznaki choroby Covid-19, chory zaraża!

 

Światowa Organizacja Zdrowia uważa więc, że koronawirus może rozprzestrzeniać się

              drogą kropelkową,

              przez bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami,

              poprzez skażone przedmioty.

Dla bezpieczeństwa należy dezynfekować powierzchnie, z którymi mieli kontakt chorzy lub podejrzani o chorobę Covid-19, a jedną z metod dezynfekcji jest ozonowanie. Dekontaminacja ozonem ma więcej zalet niż płynne dezynfektanty. Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, dlatego znalazł szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji i dezodoryzacji. Aplikowany jest w formie gazowej lub ozonowanej wody. Przyłącza się do podwójnego wiązania w cząsteczkach nienasyconych związków organicznych, drastycznie zmieniając ich właściwości.

 

Dzięki ozonowaniu przestrzeń uwolniona jest od mikroorganizmów chorobotwórczych, wirusów, bakterii, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego i chemicznego, obecnych w powietrzu i na powierzchni pomieszczenia.

Ozonowanie jest bezpieczne i przyjazna dla środowiska oraz eliminuje konieczność stosowania środków chemicznych.

 

Zasady postępowania w przypadku ozonowania pomieszczeń :

 • dezynfekowane pomieszczenia muszą być puste- brak obecności ludzi i zwierząt; pozostałe rzeczy, rośliny mogą zostać w pomieszczeniu- ozon nie ma na nie niekorzystnego wpływu.
 • zaleca się otwieranie wszelkich szafek i szuflad w trakcie procesu ozonowania,
 •  pomieszczenia są gotowe do użytkowania po upłynięciu ok. 2h od przeprowadzenia procesu ozonowania.